DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

FAQ

FAQ...
                                                                                            FAQ aneb často kladené dotazy...
 
 
                                                                                  Zde naleznete neustále se opakující dotazy
 
 
                                                      Prozatím základ nejčastějších dotazů, který se bude postupem času rozšiřovat.
 
                                                              Na řadu otázek hledejte odpovědi také v sekci návody....... zde na stránkách
                                            Nejčastější otázky k LS2009
                                            Pokud máte nějaké dotazy, tak nám je napište do komentářů a mi je sem přidáme.. 
 
 
Tutoriál k GE[giants editor] v češtině. Doporučuji všem, na takové dotazy již nebudeme odpovídat.
 
 
  Otázky :
 
  1. Kde mohu stáhnout další a lepší stroje do hry?
 
  2. Co mám dělat, když mám celý nebo část modelu bílí?
 
  3. Jak mohu kupovat věci do LS2009?
 
  4. Mohu si sám upravit mapu? Co k tomu potřebuju? 
 
  5. Jak mám rychle „přestoupit“ do jiného traktoru/kombajnu…? Nebo když jsem ho koupil?
 
  6. Jak vložit nové stroje do hry?
 
  7. Jak vložit novou mapu do hry?
 
  8. Jak vložit budovu do hry?
 
  9. Kde se dá využít základní autopilot? A jak se zapína? Dají se použít  2 a více kombajnu?
 
10. Bude multiplayer?
 
11. Je do LS2009 čeština?
 
12. Co mám dělat, když se mi neuloží hra? nebo vyskočí error? 
 
13. Po posbíraní balíku z pole a uložení hry a znovu načtení hry se mi balíky zobrazí znova na poli. Co s tím dělat?
 
14. Přes jaký program můžu nahrávat videa a dělat screenshoty?
 
15. Jak mám změnit texturu? 
 
16.  Co mám dělat když mi Claas lexion 600 v2 nejde spustit přihaněč, resp. při rozjezdu se zastaví??
 
17. Jak se pracuje s GE? Jak se otevírá mapa? A kde ji najdu?
 
18. Kde najdu nově koupené příslušenství, vlečku, ...??
 
19. Jak změním cenu stroje?
    a) v zipu
    b) v storeItems
 
20. Jak změním objem vlečky, kombajnu, nádrže?
    a) vlečky
    b) kombajnu 
 
21. Je u nějakého traktoru/kombajnu čeština? Stiskem klávesy 0(é)??
 
22. Mám JD2266 s vozíkem a lištou. Dám lištu na vozík a ona se neudrží a spadne. Co mám dělat? (Totéž platí i u Claas lexion 600 aj.)
 
23. Jak mám zvětšit/zmenšit počet vytvořených balíku?
 
24. Dá se i jinak sbírat sláma než pomocí balíkovače?
 
25. Mohu si vytvořit vlastní model do hry?
 
26. Jak vložím cukrový mód do hry?
 
 
  Odpovědi :
 
  1. Další modely si můžete stáhnout na www.ls2009.wbs.cz . Jsou tam stránky, stačí kliknout a můžete stahovat ze serveru ulozto.cz
 
  2. Jelikož se mi to taky stává, tak tyto stroje nepoužívám. Buď si upravím stroj, nebo si hold musíte zvyknout. 
 
  3. Věci můžete nakupovat pomocí stisknutí tlačítka „P“ a pojedeme niže. Na pravo jsou 2 tlačítka, tak to vrchni je "koupit" druhé "prodat"
 
  4. Ano dá se to, ale nedoporučuju to těm, kteří s tím neumí. V giants editoru [GE] se otevře map01.i3d a pomocí šipek se mapa upravuje
 
  5. „Přestoupit“ se dá pomocí stisknutí „TAB“. Ten je dvě tlačítka pod ESC. Upozornění: Ku příslušenství se to nestahuje(č. 18). Stahuje se to ke všemu, co se dá řídit(auta, traktory, kombajny...)  
 
  6. Stažené stroje se dají buďto přímo uložit do D:\Documents and Settings\name\Dokumenty\My Games\FarmingSimulator2009\mods Tam se vloží soubor.zip. Vkládaní souboru pomocí Raru je o něco těžší. Měl by být u toho přiložený návod a podle toho se to dá vyčíst, nebo přeložit na googlu.
 
  7. Stáhnete si mapu. Je velká pravděpodobnost, že ta mapa je v *.rar. A v tom raru je složka maps. Tu extrahujete přímo do D/program files/LS2009/data/maps a složku maps nahradíme. Doporučuji udělat zálohu původní mapu, kdyby se nová mapa nelíbila.
 
  8. Budovu vložíme pomocí GE. Celou složku s budovou zkopírujeme do data/maps. Otevřeme map01.i3d. Bude se to chvíly načítat. Potom dáme import(file-->import) budovy a najdeme i3d soubor té budovy. Umístění bdovy můžeme zvolit pomocí šipek, nebo pomocí souřadnic x,y,z a stačí mapu uložit. 
 
  9. Autopilot se v základní verzi dá využít u kombajnu s lištou a sázečky. Je i nová verze autopilotu a tam se dá i u práškovače a mnoho dalšího. Zapína se tlačítkem ,,H". Autopilot umožňuje použít více stroju na jednom poli. 
 
10. Multiplayer by měl být ve verzi 2010. O výrobě se zatím neuvažuje.
 
11. Vyšla oficiálně Traktor Zetro simulátor 2009. Je to stejné jako LS2009, jen s tím rozdílem, že je čeština, nová hodba, a přidány zetory!
 
12. Musíte si stáhnou opravný patch. Je na těchto stránkách.
 
13. Stáhněte si patch, který tuto chybu opravuje. Patch si můžete stáhnout zde. Je tam návod na instalaci. 
 
14. Video - je na výběr z mnoha prograumu, ale nejznámější je Fraps ale nevýhodou je, že je pouze demo verze. Screeny se s tím dají taky dělat, ale nedoporučuji. Použijte: ScreenShot. Pokud chcete dělat screeny a hrát hru, tak musíte dát min. do lišty a mačkat tlačítko(podle výběru)
 
15. Texturu (převážně) *.dss vložíte do maps/textures/foliagen stávaji soubor zálohujte, pro případ, kdyby se Vám nelíbili. Jinač soubor vložíme a nahradíme. 
 
16. Musíte si stáhnout patch, který tuto chybu opravuje.  Ke stažení: kombajnstůlvlek
 
        Otáčky motoru musí být na 100%(tlačítko 6, ž)
 
17. V GE se pohybuje pomocí: levýž ALT+ltm = měni se směr, ALT+prm = přibližení, oddalení. Mapa se otevírá: File-->open-->map01.i3d(tto je mapa farmy). Najdeme ji: C,D/ program files/landwirtschafts simulator 2009/data/maps/map01.i3d. Můžeme ji také otevřít i jiným způsobem, ale msuí být naistalován GE. Dvojklikem na map01.i3d. Samostatnou budovu otevřeme stejným způsobem. Do mapy se vkládáa: viz bod č.8
 
18. Nově zakoupené příslušenství naleznete: pojedete od farmy, na kruhovém objezdu do leva, skoro až na konec. Pojedete pocestě a po cestě uvidíte budovu kde se zobrazí koupené příslšenství. 
 
19. viz návod na těchto stránkách  
     a) otevřeme staženy stroj. Například si otevřeme: John_Deere_9200.zip. V tomto zipu jsou 2 xml soubory. prvně vyextrahujeme modDesc.xml třeba na plochu. Otevřeme ho v poznámkovém bloku(nebo jiném editoru) a najdeme text <price>100000</price> Tuto cenu si můžete sami změnit. Buďto zvýšit, a nebo snížit. Svoji cenu napíšete mezi <price>*</price> cena třeba 1 euro, tak to bude vypadat následovně: <price>1</price>. Soubor uložíme a vrátíme do zipu.
     b) Soubor storeItems.xml nelezneme v: tento počítač/místní disk C(D)/program files/ls2009/data/storeItems.xml Tento soubor otevřeme v poznámkovém bloku,nebo v jiném editoru. Nalezneme <price>100</price> a změníme tuto částu. Uložíme, a necháme to v data
 
20. viz návod na těchto stránkách
    a) Př.: Otevřeme GrainKing.zip Je to přepravní vlečka JD. Jsou tam 2 xml soubory. Oteveřeme název té vlečky v našem případě: BrentAvalanche1594.xml Tento soubor vyextrahujeme(přetáhneme) třeba na plochu. otevřeme v poznámkovém bloku. nalezneme: <capacity>9000</capicity> a změníme tento objem. Uložíme a vratíme zpět do archívu.
    b) Př.: otevřeme ClaasDominator106.zip. v souborech nalezneme xml soubor, který má název: ClaasDominator106.xml Otevřeme ho v poznámkovém bloku. najdeme: <grainTankCapacity>15000</grainTankCapacity> mezi tyto řádky dáme hodnotu, kterou chcete. 
Pokud chtete změnit velikost objemu nádrže, tak si otevře tentýž xml soubor a najdeme: <fuelCapacity>600</fuelCapacity> tot můžeme změnit. Po změne soubor uložíme a vratíme zpět do archívu. 

21. 
Ano u některých strojů je čeština. Rovněž tady ke stažení. Více českých strojů naleznete na www.ls2009cz.wbs.cz . Ne každý stroj má zobrazovací info a ne každý jde přeložit. 
 
22. Přijedete s kombajnem k liště, připojíte ji. Přijedete s kombajnem s lištou předkem k vozíku. Když bude lišta nad vozíkem, lištu uvolníme(q). Přijedeme s kombajnem k vozíku, tam kde se připojuje. Nacouveme tam a buď zmáčkneme 2× q za sebou(pro připojení vozíku,lišty na vozíku) nebo Shift+q a potom q. To je totéž. nejde to u všech kombajnu. Vím o jednom, u kterého to nejde. Cat 590!!
 
23. "Objem" změníme takto: Otevřeme xml souboru např Fendt1290S(základní) Otevřeme xml soubor v poznámkovém bloku. Najdeme:    <capacity>6000</capacity> a změníme. Jestli chceme více balíku, tak snížíme počet třeba na 3000 a jestli méně, tak přidáme 7500.
 
24. Sláma se dá sbírat i samozběrným vozem. Můžete si ho stáhnout zde. Slámu vysypete tam, kde se odváží obilí na farmě( u mé mapy alpen maps) jinač potřebujete něco jiného na vyložení.
 
25. Jistě, můžete… Stačí mít 3D modelovací program a můžete volně modelovat. mezi 3D programy se řadí: Google sketch up, Ac3d.. Volně ke stažení na stahuj.cz... Po vytvoření potřebujete převést do formátu i3d a dopsat skripty a xml soubory... 
 
26. Viz sekce návody!! 
 
Autor: Martin 
vysvětlivky: GE: Giants editor(editor map, vkládání budov..)
ltm, ptm = leve tlačítko myší, pravé tlačítko myši